Elhalálozott Mark Zuckerberg pulikutyája
Beast 14 évet élt.
Felfoghatatlanul magas fizetésért csábítaná a Metához a világ legjobb mesterségesintelligencia-szakembereit Mark Zuckerberg. A cél nem kevesebb, mint az embernél is okosabb „szuperintelligencia” kifejlesztése.
Hiába próbálták meg megvásárolni a nagy techcégek Donald Trump jóindulatát, úgy látszik, Joe Biden után az ő kormánya is folytatja a Google és a Facebook monopóliuma elleni fellépést, amely akár a két cég feldarabolásával is végződhet.
Egy igencsak bizarr ötlettel állt elő a Meta vezérigazgatója pár éve: az ismerősök évenkénti törlésével rázta volna fel a Facebookot. És nem ez lett volna az egyetlen érdekes gondolata.
Egy bírósági tárgyaláson előkerült e-mailből derült ki, Mark Zuckerberg pontosan látta, hogy előbb–utóbb a Metát is utoléri egy trösztellenes per.
Nem tudni, hogy ez befolyással lesz-e az ítéletre, de amióta az ügy kirobbant, azóta Zuckerberg és Donald Trump viszonya sokkal jobb lett.
A felháborodott írók szerint a Meta lopott könyvekkel eteti a mesterséges intelligenciát.
A Meta szerint a volt globális politikai igazgatója, Sarah Wynn-Williams megszegte a szerződését, ami szerint a volt munkáltatójára nem mondhat negatív dolgokat. A bíró a cégnek adott igazat.
Néhány hete, egy fontos szerzői jog per kellős közepén jelentette be Mark Lemley, a Meta szellemi jogokra szakosodott ügyvédje, hogy otthagyja a céget. A miértekről egy interjúban beszélt.
A legnagyobb amerikai techcégek vezetői kérik Donald Trumpot, hogy helyezze nyomás alá az EU-t, ne legyenek olyan szigorúak az európai szabályok. Az EU-polgárok adatainak védelme és a piactorzítás elleni szabályok dollármilliárdokban mérhető kárt okoznak a nagy techcégeknek, és most jön csak a próbálkozás, megszerezhetik-e ingyen az adatainkat, hogy azzal fejlesszék a mesterséges intelligenciát.
Fantáziálás a felsőbbrendű emberről címmel sötét jövőképet vázolt fel Hans Rauscher, a Der Standard elemzője. Szerinte csaknem sztálini szintet ér el az Elon Musk inspirációjára végzett tisztogatás az amerikai államigazgatásban és az FBI-nál. A techmilliárdosok Európát is viszik magukkal.
A színész szerint a Facebook-alapító milliárdos problematikus döntéseket hoz.
Mindeközben közel 3,6 milliárdan élnek a szegénységi küszöb alatt.
Andreas Michaelis német nagykövet szerint Donald Trump kabinetje megfosztaná a törvényhozást, a bűnüldözést és a médiát a függetlenségétől.
Nem is titkoltan Donald Trump győzelmére reagálva megszünteti a tényellenőrzést Mark Zuckerberg a Facebookon és egyéb közösségi platformjain. Az egyelőre Európára nem vonatkozó lazítást a konzervatívok a cenzúra végeként ünneplik, a liberálisok a gyűlöletbeszéd elszabadulásától tartanak.
A Meta első embere egy podcast interjúban támadta az Apple-t. Beszélt az innováció hiányáról, a 30 százalékos „App Store-adóról” és a zárt ökoszisztéma hátrányairól is. A háttérben viszont a két techóriás közötti növekvő feszültség áll.
Mi a szólásszabadság, hol húzódnak a határai, és mikortól beszélhetünk cenzúráról?
Állítólag nagyvonalú végkielégítéssel bocsátják őket az útjukra.
Donald Trump elnöksége képlékennyé teszi a milliárdosok elveit.
Túl szigorúak Mark Zuckerberg szerint az EU szabályai, úgyhogy ahelyett, hogy betartaná őket, megpróbálja kilobbizni a következő amerikai elnöknél, hogy érje el, változtassák meg azokat.